Две победи и загуба за българските представители в Саарбрюкен

12:13, 30.10.2020
Чете се за: 00:31 мин.
Други спортове
две победи загуба българските представители саарбрюкен

Националът Иван Русев се класира за четвъртфиналите на единично при мъжете на турнира по бадминтон от сериите Супер 100 в германския град Саарбрюкен с награден фонд 90 хиляди долара.

Русев записа втора победа, надделявайки над номер 8 в схемата Тоби Пенти (Англия) с 5:21, 21:14, 21:17 за 52 минути.

Българинът загуби първия гейм, но наложи доминация в следващите две части и достигна до четвъртфиналите, където утре ще играе срещу третия поставен Марк Калюв от Нидерландия.

При дамите, Линда Зечири отпадна във втория кръг след загуба от третата в схемата Кърсти Гилмор (Шотландия) с 10:21, 10:21 за 26 минути.

По-рано пък водачките в схемата Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки жени.

Сестрите, които триумфираха в надпреварата от 2018 година, победиха Клара Граверсен и Наташа Антонисен (Дания) с 18:21, 21:6, 21:14 за 44 минути.

В спор за място на полуфиналите българките ще излязат срещу номер 5 в схемата Александра Бьое и Мете Поулсен от Дания.