ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Един от полицаите, задържан по обвинения в умишлено убийство в Казанлък, иска по-лека мярка

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:42 мин.
У нас

Окръжният съд не уважи искането

един полицаите задържан обвинения умишлено убийство казанлък иска поилека мярка
Слушай новината

Окръжният съд в Стара Загора потвърди мярката за неотклонение "задържане под стража" на един от полицаите, обвинени за умишлено убийство в Казанлък. Това съобщиха от съдебната институция. Въпреки че 35-годишният мъж е подал искане за изменения на мярката в по-лека, то е оставено без уважение от съдебния състав.

Мъжът е привлечен към наказателна отговорност за това, че на 26 февруари в Казанлък, в съучастие като съизвършители с другия обвиняем по делото, умишлено умъртвили 47-годишния Даниел Кискинов.

Окръжният съд в Стара Загора е приел, че в случая не са налице нови обстоятелства, които да обуславят изменение на мярката за неотклонение на обвиняемия от "задържане под стража" в по-лека. Съдът е сметнал още, че събраните до настоящия момент доказателства по делото, преценени в тяхната съвкупност, не разколебават предположението, че той е извършил престъплението, в което е обвинен.

Според съдебния състав не е отпаднала опасността 35-годишният мъж както да извърши престъпление, така и да се укрие, поради което потвърди задържането му и остави без уважение молбата за изменение на взетата мярка за неотклонение.

Определението на съда е обжалвано и предстои делото да се гледа в Апелативния съд в Пловдив на 15 май.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?