Ефектен гол на Златан Ибрахимович остави Милан начело в Серия "А"

23:06, 01.11.2020
Чете се за: 00:29 мин.

Шведът отбеляза със задна ножица седем минути преди края на редовното време при победата на Милан с 2:1 срещу Удинезе като гост.

Това помогна на "росонерите" да запазят мястото си на върха в италианското футболно първенство, като отвориха разлика от четири точки пред преследвача Аталанта.

Франк Кеси изведе Милан напред в 18-ата минута, когато получи подаване от Златан Ибрахимович в наказателното поле и изпрати топката под гредата с мощен шут.

Домакините обаче изравниха три минути след началото на второто полувреме, когато Игнасио Пусето бе съборен в наказателното поле от Алесио Романьоли и Родриго Де Пол не сбърка от бялата точка за 1:1.

Милан все пак стигна до победата. В 83-та минута центриране в наказателното поле на Удинезе предизвика разбъркване и топката се озова до Ибрахимович, който се завъртя и я изпрати в мрежата на домакините със задна ножица за крайното 2:1.