Египет и Гана не се победиха за Купата на африканските нации

Двата отбора завършиха наравно 2:2

Гана
Снимка: Facebook: TotalEnergies Africa Cup of Nations
00:11, 19.01.2024

Египет и Гана завършиха наравно 2:2 в двубой от втория кръг от група В на Купата на африканските нации, игран на стадион "Феликс Уфуе-Боани" в Абиджан (Кот д'Ивоар).

Мохамед Кудус (45+3') откри за ганайците след пас от халфа на Ланс Сали Абдул Самед. Омар Мармуш (69') изравни, а Кудус (71') даде нова преднина на символичните гости малко след това. Все пак Мостафа Мохамед (74') фиксира крайния резултат.

В края на първото полувреме звездата на "фараоните" Мохамед Салах бе заменен принудително от Мостафа Фатхи заради контузия в подколянното сухожилие.

Така Египет се намира втори с две точки в група "В", а Гана е на последната четвърта позиция с една. Следващият двубой на "фараоните" е с Кабо Верде на 22 януари от 22:00 часа. По същото време Гана ще се изправи срещу Мозамбик.