Египет извоюва трудна победа над Камерун след дузпи и е финалист на КАН

рулетката дузпите прати египет финал кан
23:45, 03.02.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Египет победи Камерун с резултат 3:1 след изпълнение на дузпи в полуфинален мач от Купата на африканските нации и си гарантира място на финала, където ще срещне Сенегал.

Домакините създадоха първата опасна ситуация в двубоя. Майкъл Нгадеу-Нгаджуи засече с глава центриране от корнер, но ударът му се отби от напречната греда.

През първото полувреме единственият точен удар бе дело отново на Майкъл Нгадеу-Нгаджуи, но Габаски спаси.

След почивката изстрел на Карл Токо Екамби пък срещна лявата греда на противниковата врата. Домакините бяха по-настоятелния отбор, но натискът им така и не се материализира в редовното време.

В края на второто полувреме наставникът на гостите Карлуш Кейрош бе изгонен след два жълти картона в рамките на три минути.

В продълженията "фараоните" бяха по-агресивният тим, но след неточен шут на Мохамед Салах логично се стигна до дузпи.

Капитанът на домакините Венсан Абубакар реализира първата дузпа. Резервата Зизо пък откри сметката за гостите. Първият пропуск дойде, след като Габаски отрази изпълнението на Аролд Мукуди. Веднага след това Мохамед Абделмонем даде аванс на тима си. Габаски спаси втора поредна дузпа, този път изпълнена от Джеймс Леа Силики. Моханад Лашин бе точен от третия 11-метров удар за гостите. Неточнен изстел на Клинтън Н'Жие сложи точка на спора и донесе победата на Египет.

Сенегал и Египет ще спорят за трофея, а битката за третото място ще бъде между Буркина Фасо и Камерун.