Египет обърна Мароко за място в 1/2-финалите на КАН

египет обърна мароко финалите кан
20:16, 30.01.2022

Седемкратният шампион на Африка Египет се класира за полуфиналите в тазгодишното издание на Купата на африканските нации.

В двубой от 1/4-финалите на надпреварата, "фараоните" направиха обрат срещу Мароко и с резултат 2:1 след 120 минути игра на "Стад Олембе" си осигуриха битка с домакина Камерун.

"Лъвовете на Атлас” получиха правото да изпълнят дузпа в 7-ата минута за нарушение на Айман Ашраф срещу Ашраф Хакими. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Софиан Буфал, който хладнокръвно прати топката в мрежата на Мохамед Абу Габал за 1:0.

Египет възстанови равенството в 53-ата минута. След центриране от ъглов удар бранителят Мохамед Абдел Монем стреля с глава, а стражът Ясин Буну изби топката в краката на Мохамед Салах, който не сбърка при добавката за 1:1.

Крайното 2:1 в полза на състава на Карлос Кейрош оформи резервата Мохамед Трезеге в 100 минута, реализирайки след чудесен пробив и извеждащо подаване на Салах.