Експериментален Милан завърши наравно срещу Болоня

17:59, 15.04.2023
експериментален милан завърши наравно болоня

Отборите на Болоня и Милан завършиха наравно 1:1 в среща от 30-ия кръг на италианската Серия "А", която се изигра на "Стадио Ренато Дал'Ара".

За наставника на "росонерите" Стефано Пиоли определено тази визита в Болоня остана на заден план предвид реванша срещу Наполи в четвъртфиналите на Шампионската лига идната седмица, като италианският специалист направи цели 10 промени в стартовия състав спрямо успеха с 1:0 срещу небесносините през седмицата.

Този експеримент обаче даде лош резултат след само половин минута игра, когато Щефан Пош асистира на Николa Сансоне и роденият в Мюнхен футболист даде аванс на домакините.

Пет минути преди края на първата част обаче Милан все пак стигна до точката след чудесно изпълнение на Томазо Побега от дистанция.

След почивката пък нов гол на "Стадио Ренато Дал'Ара" така и не падна и по този начин двата отбора поделиха точките.

За "росонерите" това означаваше втори пореден двубой в Серия "А" без победа, като те се намират на 4-а позиция с 53 точки. В същото време пък Болоня е на 8-о място с 44 пункта.

Отиде си Христо Куртев
Край на ядрената енергетика в Германия: Какви са енергийните перспективи пред страната?