Нов договор между държавното млекопреработвателно предприятие "Ел Би Булгарикум" и японската компания "Мейджи" се очаква да бъде сключен през есента. Това обяви служебният министър на икономиката и индустрията Петко Николов в Народното събрание.
Там той беше изслушан по искане на ПП-ДБ по повод данни за безстопанственост в държавни дружества.
От 15 юли е сформирана междуведомствена работна група за изготвяне на становище за преговорния процес. В тази работна група, освен представители на икономическото ведомство, участват и експерти от Патентното ведомство, ДАНС, Държавната консолидационна компания.

Министърът обясни в какво състояние е завари "Ел Би Булгарикум" и какви стъпки е предприел.
"Бях свидетел на сериозно напрежение, от една страна, на ръководството, и, от друга страна - производствената база във Видин, тук, в София. Синдикатите също бяха доста наострени в тази ситуация. Сменихме цялото ръководство на "Ел Би Булгарикум", спряхме напрежението между служителите в предприятието и ръководството, от друга страна. Повишихме веднага заплатите. Прекратихме един голям брой ненужни договори, граждански договори", каза той.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите