Елица Костова на 1/4-финал в Дубай, след като отстрани №3 в схемата

13:06, 31.03.2021
Чете се за: 00:19 мин.
Тенис
елица костова финал дубай отстрани схемата

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Дубай, ОАЕ, с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката победи с 6:2, 7:5 поставената под номер 3 в схемата Лесли Керхове Патинама от Нидерландия за 84 минути.

Костова взе първия сет и поведе с 3:1 във втория, но Керхове стигна до обрат и при 5:4 сервираше за изравняване на резултата.

Елица успя да върне пробива, а след това спечели и следващите два гейма, за да триумфира.

Така за място на полуфиналите българката ще се изправи срещу квалификантката Юлия Хатука (Беларус).