Елица Костова спечели титлата в Благоевград

13:18, 11.12.2022
Чете се за: 01:35 мин.
елица костова спечели титлата благоевград

Българката Елица Костова спечели титлата на турнира за жени от веригата UTR Pro Tennis в Благоевград.

На финала Костова надигра със 7:6(3), 7:6 (3) Джорджия Крачун от Румъния, а сред първите трима се класира и още една българка - Джулия Терзийска.

В мач за петото място Борислава Ботушарова отстъпи с 1:6, 3:6 на Виктория Дема от Украйна.

В спора за деветото място пък 15-годишната Елизара Янева се справи с Елена Бертея от Румъния след 6:0, 6:3.

Състезанието с награден фонд от 20 хиляди долара се проведе при много добри условия в залата на Югозападен университет "Неофит Рилски".

Това беше втори пореден турнир от веригата в Благоевград, след като преди седмица Джулия Терзийска спечели титлата в първата надпревара.

Призьорите бяха наградени от доц. Даниела Томова - зам. декан на факултет педагогика в ЮЗУ, Димитър Томов - турнирен директор и преподавател в ЮЗУ и Ангел Гюров - управител на спортните обекти на университета.