Елица Костова загуби от квалификантка на 1/4-финалите в Дубай

12:25, 01.04.2021
Чете се за: 00:32 мин.
Тенис
елица костова загуби квалификантка финалите дубай

Националката на България за "Фед Къп" - Елица Костова, отпадна на четвъртфиналите на единичино на тенис турнира в Дубай (ОАЕ), който е с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката отстъпи с 2:6, 5:7 на тръгналата от квалификациите Юлия Хатука от Беларус, след 90 минути игра.

Костова започна колебливо срещата и допусна ранен пробив, който позволи на Хатука да затвори частта при резултат 2:6 гейма в нейна полза.

Подобно на първата част, българската тенисистка отново допусна ранен пробив, но направи рибрейк и при резултат 3:5 в полза на тенисистката от Беларус, Елица отрази мачбол, а после и още един в следващия гейм, преди да изравни за 5:5.

Веднага след това, обаче, Хатука отново проби и си осигури място на полуфиналите на турнира.

Родената в Кърджали тенисистка заслужи 9 точки за световната ранглиста, където е на 228-ото място сега.

Костова ще играе на четвъртфинал на двойки по-късно днес. Тя и британката Сара Грей се изправят срещу южнокорейките Чой и Хан.