Елвира Краснобаева стана шампионка на Световната купа по художествена гимнастика в Атина

Краснобаева направи официален дебют на Световна купа и със 131.100 точки (35.300 на обръч, 30.250 на топка, 33.300 на бухалки и 32.250) взе титлата.

елвира краснобаева окичи сребро многобоя гран турнира художествена гимнастика естония
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
21:19, 23.03.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Елвира Краснобаева стана шампионка, а Ева Брезалиева спечели сребърно отличие в многобоя при жените на първата за сезона Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция).

Другата българка Ева Брезалиева също се представи много добре и в двата състезателни дни и се нареди втора с актив от 130.350 точки (34.000 на обръч, 32.900 на топка, 33.350 на бухалки и 30.100 на лента).

На трето място завърши Алина Харнаско (неутрален индивидуален атлет) със сбор от 125.000 точки.

Краснобаева победи световни и европейски шампионки като София Рафаели (Италия), която е осма и Дария Атаманов (Израел), която се нареди пета.

Седем от общо осем възможни финала за България. Ева Брезалиева се класира за всички четири финала, а Елвира Краснобаева за финалите на обръч, бухалки и лента. С първи по сила резултат от 33.350 (D. 17.100; A. 8.150; E. 8.100) на бухалки и пети резултат от 30.100 (D. 14.500; A. 7.850; E. 7.750) на лента Брезалиева си осигури място за финалите в утрешния ден. С най-висок резултат на лента от 32.250 (D. 15.900; A. 8.250; E. 8.100) и втори резултат от 33.300 (D. 16.900; A. 8.150; E. 8.250) на бухалки Краснобаева намери място сред най-добрите осем.

Съдия за България на това състезание е Християна Тодорова. Супервайзер на Световната купа е вицепрезидентът на ТК/ФИГ - Мария Петрова.