Емил Стоилов и неговият тим Менорка с победа в третия кръг в испанското баскетболно първенство

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:46, 22.10.2023
Чете се за: 01:25 мин.
емил стоилов менорка играят промоция второто ниво испанския баскетбол

Емил Стоилов и неговият тим Менорка записаха първа победа в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания.

Българинът отбеляза 4 точки и записа 3 борби за 11 минути на терена за успеха с 85:65 над отбора на Кастейо в мач от третия кръг на шампионата.

Домакините от Менорка започнаха по-уверено срещата и на почивката вече имаха преднина от 17 точки, като в третата четвърт баскетболистите на Кастейо успяха да стопят изоставането си до 4 точки, но в заключителната част тимът на Стоилов си подпечата успеха. Най-резултатен за Менорка бе Диего Алдерете с 17 точки, а гардът Клевин Хана добави 15. За тима на Кастейо, който записа второ поражение, се отличи Даниел Манчон с 19 точки.

Менорка заема 10-ата позиция в лигата с една победа и две загуби, Кастейо е 14-и. Лидер е тимът на Оуренсе с три успеха.

Демерджиев: Конфликтът в Близкия изток засилва риска от нови бежански вълни
Електронните рецепти създадоха проблеми на пациентите и фармацевтите и във Варна