Емполи нанесе нов звучен шамар на Ювентус и го остави извън зона Европа

23:54, 22.05.2023
Чете се за: 02:15 мин.
емполи нанесе нов звучен шамар ювентус остави извън зона европа

Отборът на Емполи разби с 4:1 като домакин Ювентус в последния двубой от 36-ия кръг на италианската Серия "А" и почти сигурно сложи точка на шансовете на "бианконерите" за участие в Шампионската лига.

За футболистите на Масимилиано Алегри това поражение беше вторият тежък шамар за тях само в рамките на няколко часа, тъй като по-рано в понеделник на гранда от Торино му бяха отнети 10 точки от актива заради казуса със злоупотребите на клуба.

Наказанието определено повлия на представянето на Юве тази вечер, тъй като тимът допусна да изостане с два гола рано в срещата, когато Франческо Капуто даде аванс на Емполи от дузпа в 18-ата минута, а три по-късно Себастиано Луперто беше точен за 2:0.

В началото на второто полувреме пък преднината на тосканци стана класическа, след като Жан-Даниел Акпо открадна топката в опасна зона и асистира на Франческо Капуто, който с второто си попадение за вечерта направи резултата 3:0.

Федерико Киеза все пак вкара почетен гол за "Старата госпожа" в 85-ата минута, но в добавеното време на двубоя Роберто Пиколи върна преднината от три гола за домакините, оформяйки крайното 4:1.

В класирането тази загуба за Ювентус в комбинация с отнемането на 10 точки означава, че тимът се намира на 7-ото място с актив от 59 пункта два кръга преди края на сезона.

Емполи пък, който вече си осигури оставането в Серия "А" заема 14-ата позиция с 42 точки.