Ерлинг Холанд бе избран за футболист №1 на УЕФА за сезон 2022/23, Айтана Бонмати спечели приза при дамите

23:45, 31.08.2023
Чете се за: 02:30 мин.
ерлинг холанд избран футболист уефа сезон 2022 айтана бонмати спечели приза дамите

Норвежката звезда на Манчестър Сити Ерлинг Холанд бе определен за най-добър играч на УЕФА за изминалия сезон 2022/23.

В рамките на изминалата кампания голмайсторът реализира общо 52 попадения за "гражданите" във всички турнири, помагайки на своя тим да стигне до исторически първи требъл, който бе завършен с триумф Шампионската лига през юни в Истанбул.

По-малко от три месеца след този момент Холанд получи и своя приз за №1 в Европа по време на церемонията за жребия за груповата фаза за следващото издание на най-престижния европейски клубен турнир.

Другите двама номинирани за приза бяха съотборникът на Ерлинг в Манчестър Сити Кевин Де Бройне, както и аржентинската суперзвезда Лионел Меси, който през лятото премина от ПСЖ в Интер Маями.

Успехите на Сити през миналия сезон логично донесоха и на техния наставник Пеп Гуардиола първото място в класацията за най-добър треньор, където испанският специалист се пребори със Симоне Индзаги от Интер и Лучано Спалети, който спечели титлата в Серия "А" с Наполи, но след края на кампанията напусна, а наскоро застана начело на националния отбор на Италия.

При дамите за най-добра футболистка на УЕФА беше отличена испанката Айтана Бонмати, която триумфира в Шампионската лига за жени с екипа на Барселона, а преди десетина дни спечели и световната титла с "Ла Фурия Роха", като освен това бе избрана и за №1 на Мондиала в Австралия и Нова Зеландия.

Другите две състезателки, номинирани за отличието, бяха Олга Кармона от Реал Мадрид и австралийката Сам Кър от Челси.

Пламен Константинов: От такива срещи състезателите учат много повече, отколкото от тренировка