Нападателят на Манчестър Сити - Ерлинг Холанд, бе обявен за най-добър футболист през сезона в английската Висша лига, направи дебютна кампания за рекордите и стана шампион с "гражданите".
22-годишният Холанд има 36 гола в 35 мача, а предишното върхово постижение деляха Анди Коул и Алан Шиърър с по 34. Така норвежецът бе избран за номер 1 във вот между феновете, капитаните на 20-те отбора и комисия на футболни експерти.
Така футболисти от Манчестър Сити печелят наградата за четвърти пореден път. Кевин Де Бройне бе футболист на годината през 2020 и 2022 година, а Рубен Диаш - през 2021 г.
Съперници на Холанд във вота бяха Букайо Сака и Мартин Йодегор от Арсенал, Маркъс Рашфорд от Манчестър Юнайтед, Хари Кейн от Тотнъм и Киърън Трипиър от Нюкасъл.
Нападателят на Сити спечели и наградата на футболните журналисти в Англия с 82 процента от вота.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Мястото, където паметта никога не угасва: 9/11 мемориалът в сърцето на Ню Йорк
Шотландия мечтае за исторически пробив срещу Бразилия в решителен сблъсък на Мондиал 2026
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?