Сирийският лидер Ахмед аш Шараа се закани, че отговорните за насилието от последните дни в страната ще бъдат наказани.
В телевизионно обръщение, което после беше публикувано и в социалните мрежи, временно изпълняващият длъжността президент заяви, че всеки, участвал в сблъсъците и причинил вреда на цивилни граждани, ще бъде подведен под отговорност. Ахмед аш Шараа, чието движение свали Башар Асад през декември миналата година, обвини лоялните на бившия режим и външни сили, които не назова, в опит да вкарат Сирия в гражданска война.
По данни на базираната във Великобритания Сирийска Обсерватория за човешки права - жертвите от последните няколко дни са над 1300 души - цивилни, и военни - както от проправителствените части, така и от групировки, близки до Асад.
В Сирия започва първия процес срещу служители, свързани с бившия президент Башар Асад
Ще преговарят ли САЩ и Иран след отмененото пътуване на американските представители?
Иранският президент призова съгражданите си да намалят ползваната електроенергия
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров