Етър постигна първи успех при Светослав Петров с обрат над Ботев Враца

Въпреки победата тимът от Велико Търново остава на последното място в класирането

19:21, 25.10.2023
Чете се за: 01:57 мин.
Етър Велико Търново
Снимка: Startphoto.bg

Етър Велико Търново победи Ботев Враца с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Това е първи успех за старши треньора Светослав Петров начело на тима.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Бубакар Траоре даде аванс на врачани, след като завърши скоростна контраатака с шут от непосредствена близост.

Домакините обаче възобновиха равенството само 7 минути по-късно. Мартин Моран отправи плътен удар от вътрешността на наказателното поле, но топката се отби от дясната греда. Кълбото обаче срещна гърба на Красими Костов, който вече бе плонжирал и попадна във вратата му.

След почивката "болярите" заиграха още по-офанзивно, демонстрирайки желанието си да постигнат обрат. Димо Бакало засече с глава центриране в наказателното поле на Крум Стоянов, но стреля в дясната греда. В хода на атаката Красимир Костов повали Димо Бакало и играчите на Светослав Петров получиха дузпа. Ивайло Димитров оформи крайния резултат с точно изпълнение.

Въпреки победата Етър остава на последното 16-о място в класирането с актив от 8 точки, колкото има и предпоследния Славия. Ботев Враца заема 14-ата позиция в подреждането с 10 пункта.

"Лукойл" с позиция: Изпълняваме си задълженията към хазната, не участваме в корупционни схеми
Бранимир Ботев: Липсва национално брандиране на политическата позиция за влизането ни в Шенген