Етър ще е съперникът на Левски на баражите за Европа

етър съперникът левски баражите европа
19:42, 24.05.2019
Чете се за: 00:50 мин.
Български футбол

Етър Велико Търново победи с 2:0 в реванша Славия и с общ резултат 2:1 се класира за финалния плейоф за Лига Европа. В него тимът от Велико Търново ще срещне тима на Левски, а мачът ще се играе на стадион "Георги Аспарухов" във вторник, 28 май.

Играичте на Красимир Балъков заличиха гола си пасив от първата среща с две попадения до почивката, чийто автори станаха Яни Пехливанов и Милчо Ангелов.

Домакините изиграха прекрасно първо полувреме, в което не само заличиха аванса на съперника си от първата среща, но и успяха да поведат в общия резултат.

Срещата започна с натиск на Етър и при първата си по-сериозна опасност в 23-тата минута Яни

Пехливанов откри резултата. Етър получи правото да изпълни корнер отдясно на вратата на Георги Петков и след кратко разбъркване топката достигна до Пехливанов, който от непосредствена близост вкара за 1:0.
14 минути по-късно ситуацията ситуацията се повтори. Етър отново изпълни корнер отдясно на вратата на Петков, но този път Милчо Ангелов бе човекът, който завърши с глава за 2:0.

До края на първото полувреме липсваха интересните възможности, а през втората част домакините продължиха да бъдат по-активният тим. Търновци обаче така и не успяваха да реализират трети гол, с който да решат мача, а Славия така и не успя да създаде достатъчно сериозен натиск пред вратата на Христо Иванов, за да вкара гол.

В последните минути гостите успяха да изнесат играта в по-предни позиции, но липсваха чистите възможности, с които да обърнат изхода на мача.