Европейският шампион Италия с трета победа на световното по волейбол

от Вяра Илиева
15:14, 28.09.2022
Чете се за: 02:30 мин.
европейският шампион италия трета победа световното волейбол

Женският национален отбор на Италия, който е европейски шампион и победител в Лигата на нациите, записа трети успех на световното първенство в Полша и Нидерландия. Воденият от Давиде Мадзанти тим се наложи над Белгия с 3:1 (21:25, 30:28, 29:27, 25:9) в мач от група А на надпреварата, изигран в Арнем.

"Скуадра адзура" не тръгна по най-добрия начин в срещата, като загуби първата част с 21:25. След това обаче италианките успяха да изравнят резултата, като измъкнаха втория гейм с 30:28. В третата част, играта бе отново равностойна, но след 29:27 Италия поведе с 2:1 в мача. Европейският шампион триумфира в мача, след като надигра категорично белгийките в последната част на 9 точки.

Най-резултатна за Италия бе Паола Егону с 31 точки, Анна Данези добави 16 , Катерина Бозети приключи с 14 точки. За Белгия Брит Ерботс завърши с 28 точки, с 13 се отчете Селин ван Гестел.

В другата среща в група А, Кения надигра Камерун с 3:0.

Италианките имат пълен актив от 9 точки, на втората позиция е тимът на Нидерландия, Белгия са трети с 6 точки.

Следващият мач на италианките е на 29 септември срещу Кения. На 30 септември Белгия играе срещу Нидерландия.

Женският национален отбор на Турция записа първа победа на световното първенство. Воденият от Джовани Гуидети тим надигра Южна Корея с 3:0 (25:14, 25:13, 25:13) в мач от група В на надпреварата в Гданск и зае третото място в подреждането с актив от 4 точки.

В другите две срещи от групата Доминиканската република победи Хърватия с 3:0 и излезе начело в класирането. Полша надигра Тайланд също с 3:0 и зае второ място в група B.

Съдът решава дали да остави в ареста жената, обвинена в малтретиране на осиновената си дъщеря