Фаворитите продължават напред в Бостад, Вавринка и Агут са аут в Гщаад

10:50, 21.07.2023
рууд остави шансове зверев отново спори титлата ролан гарос

Каспер Рууд, Александър Зверев и Андрей Рубльов се класираха за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите АТР 250 в Бостад, Швеция.

Поставеният под №1 Рууд нямаше трудности срещу руснака Александър Шевченко и го надигра с 6:2, 6:4 и в спор за място на полуфиналите ще играе срещу австриеца Себастиан Офнер.

Петият в схемата Александър Зверев пък бе дори по-убедителен в мача си от втория кръг, давайки само гейм на бразилеца Тиаго Монтейро за крайното 6:1, 6:0.

Малко по-късно пък в изцяло руски дуел Андрей Рубльов надигра своя сънародник Павел Котов с 6:3, 7:6(4) и по този начин оформи звезден дуел в четвъртфиналите срещу Зверев.

По същото време на другия турнир на клей през тази седмица от веригата АТР 250 в Гщаад, Швейцария любимецът на домакините Стан Вавринка отстъпи с 6:7(3), 1:6 на испанеца Жауме Мунар и така напусна надпреварата още във втория кръг.

Водачът в основната схема Роберто Баутиста Агут от Испания пък изненадващо също не успя да стигне до четвъртфиналите след загуба с 6:7(4), 6:7(3) от аржентинеца Педро Качин.