Феликс Оже-Алиасим изхвърли руснак и е на полуфинал на турнира по тенис в Базел

Французинът победи Александър Шевченко със 7:6(2), 3:6, 7:6(1)

Феликс Оже-Алиасим
10:54, 28.10.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Поставеният под номер 6 Феликс Оже-Алиасим победи руския квалификант Александър Шевченко със 7:6(2), 3:6, 7:6(1) и се класира на полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Базел с награден фонд от 2,345 милиона евро.

Оже-Алиасим, номер 19 в света, защитава титлата си в Швейцария. Той обаче се класира на полуфинал в тура за първи път от Доха през февруари и едва за втори път за годината. По пътя канадецът победи Леандро Риеди и Ботик ван де Зандшлуп.

В следващия си мач Оже-Алиасим ще срещне поставения под номер 1 Холгер Руне. Той победи датчанина на финала през миналата година, но загуби следващите си два мача, включително през миналия месец в Пекин.

Оже-Алиасим и Шевченко си разделиха по един сет, а в последния канадецът пропусна мачбол в десетия гейм на сервис на съперника. В тайбрека обаче Оже-Алиасим взе първите шест разигравания и затвори двубоя със 7:1.