от Вяра Илиева
13:53, 22.10.2022
Чете се за: 01:12 мин.
Феликс Оже-Алиасим

Поставеният под номер 2 Феликс Оже-Алиасим от Канада се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в белгийския град Антверпен с награден фонд 725 540 евро.

Оже-Алиасим победи в трисетов мач петия в схемата Даниел Еванс (Великобритания) с 4:6, 7:6(4), 6:2 за 2 часа и 40 минути игра. Канадецът загуби първия сет, а във втората се игра без пробиви. В тайбрека Оже-Алиасим поведе с 6:3 и след 7:4 изравни резултата. В третия сет канадецът взе подаването на съперника си два пъти и затвори срещата с първия мачбол.

Следващият съперник на Оже-Алиасим ще бъде Ришар Гаске (Франция), който елиминира Давид Гофен (Белгия) с 6:2, 7:6(6).

Над 2200 училища могат да изградят иновативни кабинети по Плана за възстановяване и устойчивост
Мудис промени перспективата си за икономиката на Великобритания на фона на политическа нестабилност