Феноменален Дежонте Мъри измъкна победата за Атланта Хоукс срещу Бостън Сетликс

Гардът вкара рекордните в кариерата си 44 точки, както и решаващият кош при оставащи 0.1 секунди в продължението.

атланта хоукс стигна домакински успех лос анджелис лейкърс
12:15, 29.03.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Дежонте Мъри записа рекордните в кариерата си 44 точки, както и решаващият кош при оставащи 0.1 секунди в продължението, за да донесе победата на Атланта Хоукс със 123:122 срещу Бостън Селтикс.

За разлика от двубоя помежду им в понеделник, когато Селтикс изтърваха преднина от 30 точки в първото полувреме, този мач бе изпълнен с множество обрати - 12 само в първото полувреме.

Богдан Богданович вкара тройка в оставащите 27.2 секунди от редовното време, за да изравни резултата 112:112, а звездата на Бостън Джейсън Тейтъм изпусна да донесе победата със сирената за своя отбор.

В продължението Селтикс взеха предимството при оставащи 6.2 секунди, благодарение на Джейлън Браун, но Дежонте Мъри донесе победата за "ястребите" пред домакинската публика при оставащи 0.1 секунди.

За Атланта Богдан Богданович добави 24 точки, а Де'Андре Хънтър и Клинт Капела записаха дабъл-дабъл.

За Бостън най-резултатни бяха Джейсън Тейтъм с 31 точки, 13 борби и шест асистенции, Дерик Уайт с 22 точки и Кристапс Порзингис с 20.

Въпреки липсата на голямата им звезда Трей Йънг, това бе четвърта поредна победа за "ястребите" и втора поредна срещу лидерите в Източната конференция Селтик. Аталанта заемат десетото място с 34 победи и 39 загуби, на една победа от Чикаго, и се намират в добра позиция да вземат участие в Плей-ин турнира.

Бостън вече са си осигурили първото място с 57 победи и 16 загуби.

Румен Радев: Опциите за служебен премиер са изключително стеснени