10:40, 04.01.2021
Чете се за: 01:05 мин.
Баскетбол
феноменален стеф къри точки донесе усепха голдън стейт портланд

32-годишният пойнт гард реализира рекордните за своята кариера 62 точки при успеха на "войните" със 137:122 у дома срещу Портланд в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Къри започна силно от самото начало, реализирайки 21 точки само в първата четвърт, а до почивката той вече бе преминал границата от 30 пункта, като неговия тим водеше с 66:54.

Голдън Стейт продължиха със силните си изяви и след почивката и след като спечелиха и третата и четвъртата част, закономерно се поздравиха с крайния успех.

За гостите Деймиън Лилард приключи с 32 точки, а съотборникът му Си Джей Маккълъм добави 28 пункта.

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс също записа победа, надигравайки със 108:94 като гост Мемфис. Най-резултатен стана Леброн Джеймс, който завърши с 22 точки, 13 борби и 8 асистенции. Антъни Дейвис пък се отчете с 17 пункта и 9 овладени топки под кошовете за победителите.

Тройка на Джеймс 2.34 минути преди края на срещата направи резултата 101:90 и на практика осигури третия пореден успех в полза на гостите

За "гризлитата" Кайл Андерсън се отличи с 18 точки, докато Йонас Валанчунас реализира 14 точки и хвана 10 борби.

Двата отбора ще се срещнат отново във вторник.

В друга среща от снощи Бостън надигра Детройт като гост със 122:120, а Джейлън Браун стана най-резултатен за "келтите" с 31 точки. Неговият съотборник Джейсън Тейтъм пък допринесе с 24 точки и 12 завършващи подавания.

Джеръми Грант реализира 22 точки за Пистънс, като това беше пети пореден мач за него, в който той преминава границата от 20 точки.

По този начин Бостън си върна на Детройт за поражението от петък, което към момента си остава и единствената победа за Пистънс през сезона.