Филип Кръстев и ФК Лос Анджелис отстъпиха пред Лионел Меси и Интер Маями

Интер Маями Лионел Лео Меси
11:06, 04.09.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Българинът Филип Кръстев и ФК Лос Анджелис загубиха домакинството си на Интер Маями, с Лионел Меси в състава, с 1:3 в среща от редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър в САЩ.

Кръстев влезе в игра от резервната скамейка в 81-ата минута на мача на мястото на испанеца Илие Санчес.

Гостите от Маями поведоха в 14-ата минута с попадение на Факундо Фариас, а Лионел Меси асистира за следващите два гола. Аржентинската суперзвезда първо изведе Жорди Алба, който се разписа за 2:0 в 51-ата минута, а в 83-ата подаде към Леонардо Кампана, който бе точен за 3:0.

Футболистите на ФК Лос Анджелис намалиха изоставането си в 90-ата минута, когато Райън Холингсхед оформи крайното 1:3.

Загубата бе осма за Кръстев и съотборниците му от 26 мача в Западната конференция, където тимът заема трето място, а докато Интер Маями постигна седми успех от 25 срещи в Източната конференция и остава на предпоследната, 14-а позиция. Меси и компания обаче записаха 11-и мач без поражение, с което поставиха нов клубен рекорд.

Сред зрителите на трибуните отново бяха редица известни личности като актьорите Оуен Уилсън, Джейсън Съдейкис и Леонардо ди Каприо, певицата Селена Гомес и британският Принц Хари.