Филипините записаха първа победа при дебюта си на световно първенство по футбол за жени

филипините записаха първа победа дебюта световно първенство футбол жени
15:11, 25.07.2023
Чете се за: 02:47 мин.

Дебютантът на световни първенства по футбол за жени Филипините записа първа победа. В среща от втория кръг на група "А" азиатките се наложиха с 1:0 над съорганизатора на шампионата Нова Зеландия.

Единственото попадение в срещата падна в 24-ата минута, когато точна бе Сарина Болдън. Попадението ѝ бе първо за Филипините на световни първенства и дойде с удар с глава след центриране на Сара Егесвик.

Домакинският отбор на Нова Зеландия бе много по-активният през целия мач, но така и не успя да стигне до изравняване. В 68-мата минута Жаки Хенд вкара за новозеландките, но попадението ѝ бе отменено заради засада на съотборничката ѝ Хана Уилкинсън.

В другия мач от групата Швейцария и Норвегия завършиха наравно 0:0.

За норвежките, които са световни шампионки за 1995 година, това бе първа точка на турнира след поражението с 0:1 от Нова Зеландия на старта. Така те ще трябва да търсят задължителен успех в последния си мач с Филипините, за да имат шанс да преминат груповата фаза.

Швейцария пък вече има актив от четири точки и при определени обстоятелства може да продължи напред дори и при поражение в последния си мач.

В последния мач от днешната програма, с който бе затворен и първият кръг от мачове на шампионата в Австралия и Нова Зеландия, Колумбия надигра с 2:0 Република Корея в среща от група "Н".

Точни за южноамериканките в Сидни бяха Каталина Усме, която се разписа от дузпа след половин час игра, и Линда Кайседо, която вкара девет минути след това.

Двубоят ще се запомни и с появата в игра в 78-мата минута на Кейси Феър за южнокорейките, която на 16 години и 26 стана най-младата футболистка, която влиза в игра в мач от световно първенство.

В класирането в групата водят Германия и Колумбия с по 3 точки, докато Република Корея и Мароко засега нямат актив.

БНТ излъчва най-интересните срещи от шампионата.