На Международната космическа станция пристигна руският екип, който ще заснеме първия художествен филм в Космоса. Съюз МС - 19 беше пилотиран от космонавта Антон Шкаплеров, който управлява за първи път без професионален борд-инженер.
Негови пътници бяха миниснимачният екип - продуцентът и режисьор Клим Шипенко и актрисата - Юлия Пересилд. В следващите 12 дни те ще снимат части от лентата, наречена "Предизвикателство".
Историята разказва за лекар, която лети за Космоса, за да спаси живота на космонавт. Предвидено е професионалните космонавти също да имат епизодични роли.
Пересилд и Шипенко не скриха радостта и вълнението си след успешния полет. Те ще се върнат на Земята на 17 октомври.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра