Финикс измъкна победата срещу Никс в последните секунди

09:08, 05.03.2022
Чете се за: 02:27 мин.
финикс измъкна победата никс последните секунди

Лидерът в Западната конференция на НБА Финикс Сънс стигна до драматична победа със 115:114 у дома срещу Ню Йорк Никс, а в герой за състава на Монти Уилямс се превърна Камерън Джонсън, който донесе успеха на "слънцата" след тройка със сирената.

Домакините трябваше сериозно да се потрудят за тази победа, тъй като Ню Йорк Никс водеха в резултата през почти цялото второ полувреме.

Силна трета четвърт на гостите им осигури аванс от 12 точки преди решителната част, в която отборът на Финикс Сънс демонстрира характер и успя да обърне развоя на мача в своя полза.

По този начин "слънцата" стигнаха до 51-та си победа през кампанията, като по-важното за тях в случая беше, че те го сториха, макар и да бяха без две от големите си звезди Девин Букър и Крис Пол.

В тяхно отсъствие героят Камерън Джонсън стана най-резултатен със своите 38 точки, докато Камреън Пейн се отчете с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 16 асистенции.

За гостите пък най-полезен беше Мичъл Робинсън, който също се отчете с "дабъл-дабъл" след 17 пункта и 15 борби.

В класирането Сънс продължават да са убедителен лидер на Запад с баланс 51-12, докато Никс са 12-ти на Изток с 23-38.