Финикс мина и през Юта за седми пореден успех в НБА

09:27, 25.01.2022
финикс мина юта седми пореден успех нба

Отборът на Финикс Сънс продължава с победната си серия в НБА, след като в пореден мач от редовния сезон надигра със 115:109 състава на Юта Джаз.

По този начин "слънцата" записаха седма поредна победа в шампионата, с която продължават да бъдат едноличен лидер в Западната конференция с баланс от 37 успеха и 9 поражения. Юта Джаз пък запазва 4-та си позиция на Запад с баланс 30-18.

Срещата във Финикс започна с подчертано предимство за домакините, които след края на първата четвърт водеха с 10 точки, но допуснаха тази им преднина да бъде стопена още до почивката.

През второто полувреме гостите от Юта заиграха по-добре и дори започнаха последните 12 минути с крехък аванс при 87:85 в тяхна полза.

"Джазмените" направиха опит да се откъснат в резултата до средата на решителната четвърт, но от Финикс не допуснаха подобно развитие и след силни последни минути успяха да стигнат до крайния успех.

Девин Букър стана най-резултатен за победителите с 33 точки, а опитният Крис Пол се отчете с "дабъл-дабъл" - 27 точки и 14 асистенции.

За гостите от Юта с най-голям актив приключи Джордан Кларксън, който наниза 22 пункта.