Финикс обърна Минесота за шеста поредна победа

Финикс Сънс
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:27, 24.03.2022
Чете се за: 03:07 мин.

Отборът на Финикс Сънс се доближи на само една победа от това да си осигури най-добрия баланс в края на редовния сезон в НБА, след като победи Минесота Тимбърулвс със 125:116 като гост.

В Минеаполис лидерите в Западната конференция изоставаха в резултата близо 40 минути, преди да поведат малко след началото на четвъртата част и да стигнат до шестия си пореден успех в Лигата.

По този начин Сънс вече имат 9 мача преднина пред втория на Запад Мемфис Гризлис и се нуждаят от една победа или една загуба на Мемфис до края на сезона, за да завършат с най-добрия актив в двете конференции и да си осигурят домакинско предимство за целите плейофи.

Играчите на Тимбърулвс започна по-добре двубоя и постепенно натрупаха преднина от 15 точки, но гостите не се отказаха и водени от Деандре Айтън и Девин Букър успяха да стопят пасива и в крайна сметка да спечелят. Айтън отбеляза рекордните в кариерата си 35 точки и добави 14 борби, а Букър се отчете с 28 точки и 7 асистенции, за да се превърне в четвъртия най-млад баскетболист в историята на НБА, достигнал границата от 11 хиляди точки, след ЛеБрон Джеймс, Кевин Дюрант и Коби Брайънт.

За Минесота Антъни Едуардс бе най-резултатен с 19 точки, а с дабъл-дабъл завършиха Карл-Антъни Таунс (15 точки и 11 борби) и Джаръд Вандербилт (12 точки и 12 борби). "Знаем какво искаме да постигнем и за целта трябва да печелим такива гостувания. Това не е тренировка за нас, а важен опит. Трябва да имаме психическа устойчивост и издържливост", каза след успеха треньорът на Финикс Монти Уилямс.

Сънс са с актив от 59 победи и 14 загуби, докато Минесота заема шеста позиция на Запад с баланс 42-32. До края на редовния сезон тимът ще се опита да задмине петия Денвър Нъгетс (43-30), за да се класира директно за плейофите. Отборите от шесто до десето място ще играят плей-ин турнир.

Чете се за: 01:47 мин.
Женските волейболни отбори на Левски и ЦСКА научиха опонентите си за Чалъндж къп
15:11, 16.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Балкан и Рилски спортист попаднаха във втора урна за Купата на ФИБА Европа
14:59, 16.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
14:51, 16.07.2024
Левски удължи договора на Антоан Стоянов
14:43, 16.07.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Волейболният Левски попадна в група с Ястжембски, Люнебург и Шомон в Шампионска лига
14:35, 16.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.