Фиорентина допусна изненадваща домакинска загуба от Емполи

"Виолетовите" записаха втората си загуба за сезона, седмица след като победиха шампиона Наполи като гост

Емполи
08:02, 24.10.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Емполи, който започна сезона в Серия "А" с пет поредни загуби, продължи позитивната си серия от последните седмици и надигра с 2:0 като гост борещия се за челните места тим на Фиорентина в последния мач от деветия кръг на италианския шампионат.

Точни за гостите бяха Франческо Капуто и Еманюел Джаси съответно в 21-вата и 81-вата минута. Още един гол на Капуто пък бе отменен в добавеното време на първата част заради игра с ръка.

Успехът измъкна Емполи от зоната на изпадащите, като тимът на Аурелио Андреацоли вече има 7 точки в актива си, с които заема 17-о място в таблицата.

Фиорентина остава на пета позиция със 17 точки, колкото има и четвъртият Наполи. Ако бяха спечелили снощи, "виолетовите" щяха да се изравнят по точки с третия Ювентус и да останат само на две от лидера Интер, който е с 22.

24 октомври: Предизборните битки за местния вот в ефира на БНТ
Премиерът: Австрия само ще спечели, ако България влезе в Шенген