Фиорентина и Аталанта не излъчиха победител в последния мач от 30-ия кръг на Серия "А"

09:38, 18.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.
фиорентина аталанта излъчиха победител последния мач кръг серия

Отборите на Фиорентина и Аталанта завършиха наравно 1:1 в последна среща от 30-ия кръг на Серия "А", играна на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

В началото на срещата домакините изглеждаха като по-опасния тим, но в рамките на първите 25 минути те направиха няколко пропуска, а и вторият страж на Аталанта Марко Спортиело се отчете с две важни намеси.

Така се стигна до 37-а минута, когато, противно на логиката, гостите откриха резултата чрез Йоаким Мееле, който се разписа след чудесен индивидуален пробив.

Равенството в резултата бе възстановено около десетина минути след началото на второто полувреме, когато Артур Кабрал бе точен от дузпа, отсъдена след намеса на системата ВАР, която маркира игра с ръка на Рафаел Толой в наказателното поле.

В оставащия повече от половин час "виолетовите" имаха шанса да стигнат и до трите точки, но изстрел на Кристиано Бираги от пряк свободен удар срещна страничния стълб на вратата на гостите, а в добавеното време на срещата Спортиело трябваше да се намесва след удар с глава на Джакомо Бонавентура.

По този начин двубоят във Флоренция завърши без победител, а спечелената точка остави Фиорентина на 9-а позиция с 42 точки, докато Аталанта е на 6-о място с 49 пункта.

Националният отбор по баскетбол за момичета до 16 години ще изиграе няколко контроли в Турция
Борис Бонев: Имаме няколко предложения за кандидат за кмет на София