Фиорентина измъкна успеха от Каляри в последния мач на Раниери

За водения от пенсиониращия се Клаудио Раниери тим на Каляри това бе последен мач за сезона.

фиорентина измъкна успеха каляри последния мач раниери
09:09, 24.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Фиорентина победи с 3:2 Каляри в изтеглен мач от последния 38-ми кръг на италианския футболен шампионат.

Фиорентина поведе в края на първото полувреме с гол на Джакомо Бонавентура, но Каляри направи обрат през вторатата част. Алесандро Дейола възстанови равенството в 64-тата минута, а 20 по-късно Кингстън Мутандуа вкара втори гол за сардинци.

Това обаче далеч не бе всичко в двубоя, тъй като Фиорентина съумя да изравни в 89-ата минута чрез Николас Гонсалес.

"Виолетовите" стигнаха до успеха с гол от дузпа на Артур Мело в 13-ата минута на добавеното време, което трябваше да бъде само пет. След преразглеждане със системата за видеоповторения обаче главният съдия Алесандро Пронтера прецени, че има основания да отсъди наказателен удар в полза на гостите, който Мело превърна в попадение, което донесе успеха на Фиорентина.

За водения от пенсиониращия се Клаудио Раниери тим на Каляри това бе последен мач за сезона. Тимът завършва кампанията с 36 точки, като заема 15-о място. Фиорентина има още един двубой в Серия "А" - отложения мач с носителя на трофея в Лига Европа Аталанта, който ще се изиграе следващия уикенд.