Фиорентина се доближи до финала за Купата на Италия след успех над Кремонезе

09:39, 06.04.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Фиорентина

Фиорентина победи Кремонезе с 2:0 в първия полуфинален мач между двата отбора за Купата на Италия.

Гостите поведоха в 20-ата минута на стадион "Джовани Дзини" в Кремона. Артур Кабрал засече с глава центриране в наказателното поле на Кристиано Бираги за 1:0.

След почивката "виолетовите" продължиха да атакуват противниковата врата в търсене на втори гол, но Мухамаду Сар отрази изстрели на Николас Гонсалес, Софиан Амрабат, Артур Кабрал и Нанитамо Иконе.

Възпитаниците на Винченцо Италиано получиха дузпа в 72-рата минута след намесата на ВАР за игра с ръка на Емануел Айву. Защитникът на домакините получи директен червен картон, след като непозволено изчисти топката от голлинията. Николас Гонсалес се разписа от 11-метровия наказателен удар и оформи крайния резултат.

Реванша между двата отбора на стадион "Артемио Франки" във Флоренция е на 27 април от 22:00 часа.

В другия полуфинал Интер и Ювентус направиха равенство 1:1 в първата среща помежду им.

"Питай експерта": Използването на хималайска сол - как влияе?