Фиорентина записа ценна победа в Серия А

Фиорентина направи обрат, успя да победи Монца и се изкачи до осмото място в Италия.

фиорентина записа ценна победа серия
08:09, 14.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Тимът на Фиорентина направи обрат и победи Монца с 2:1 в последния мач от кръга на италианската Серия А. Така отборът се изкачи на осмо място в класирането с 53 точки, на 2 пред Наполи, и може да се класира в Лигата на конференциите. "Виолетовите" имат възможност да изпреварят и седмия Лацио до края на първенството.

Мачът не започна добре за "виолетовите", като Милан Джурич откри резултата за Монца още след 9 минути игра. Малко след половин час игра обаче Николас Гонсалес успя да изравни за Фиорентина.

В средата на втората част Артур Мело донесе пълния обрат за тима от Флоренция след втора асистенция в мача на Антонин Барак. Това бе първи гол на Мело за тима за повече от три години.

Монца е на 12-та позиция във временното класиране с 45 точки.

В предизборна обстановка партиите се стремят да правят "жестове" към пенсионерите, заяви Лидия Шулева
Ваксинирането на бременните срещу коклюш е на първо място грижа за новородените, каза специалист