ГДБОП работи по няколко сигнала за изтеглени средства от банкови карти в отговор на съобщението
В ход е активна фишинг кампания от името на Националната здравноосигурителна каса. Атаката е насочена към здравноосигурени лица и се разпространява чрез електронните пощи, съобщават от отдел "Киберпрестъпност" към ГДБОП.
Съобщението отправя призив към потребителите да поискат възстановяване на надплатени суми от внесени здравноосигурителни вноски поради „грешка в изчисленията“ и подканва към попълване на банкови и лични данни.
Документът е с типичната при подобни атаки подвеждаща визия, съдържаща официалните отличителни знаци на институцията.
От началото на седмицата, дирекция „Киберпрестъпност“ на ГДБОП работи по няколко сигнала за изтеглени средства от банкови карти след попълване на данни в отговор на полученото съобщение.
Киберекспертите предупреждават онлайн потребителите да не отговарят на подобни имейли и да не отварят линковете и файловете, прикачени към тях, както и да бъдат изключително внимателни на кого и с каква цел предоставят лични данни или банкова информация.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)