Фрайбург обърна Вердер като гост и се върна към победите в Бундеслигата, Илия Груев с четвърт час игра

18:40, 16.04.2023
фрайбург обърна вердер гост върна победите бундеслигата илия груев четвърт час игра

Отборът на Фрайбург стигна до много важна победа с 2:1 като гост на Вердер Бремен в битката си за място в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон.

В среща от 28-ия кръг на Бундеслигата момчетата на Кристиан Щрайх трябваше да правят пълен обрат при визитата си на Вердер, след като се оказаха догонващи в самото начало на втората част, когато в 46-а минута Максимилиан Филип беше точен за домакините.

В 67-ата минута обаче Роланд Шалай възстанови паритета в резултата, възползвайки се от асистенция на Лукас Хьолер, а четири минути по-късно унгарецът върна услугата на Хьолер, който с глава донесе пълния обрат за гостите от Фрайбург.

Двата бързи гола във вратата на Вердер принудиха наставника Оле Вернер да прибегне към смените, като четвърт час преди края на редовното време на терена се появи и българският национал Илия Груев, но дори той не успя да помогне на своите съотборници да стигнат поне до точката.

По този начин Фрайбург прекъсна серията си от три поредни двубоя без победа в немската Бундеслига и събра 51 точки на 5-о място в подреждането. Вердер Бремен пък е на 12-а позиция с 32 пункта.