Фрайбург удари Байерн като гост с дузпа в добавеното време и продължава към полуфиналите за Купата

23:39, 04.04.2023
Чете се за: 02:25 мин.
фрайбург удари байерн гост дузпа добавеното време продължава полуфиналите купата
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Фрайбург се класира по възможно най-драматичния за полуфиналите в турнира за Купата на Германия, след като победи с 2:1 като гост Байерн Мюнхен с гол от дузпа отвъд добавеното време на срещата.

По този начин момчетата на Кристиан Щрайх записаха исторически първи успех при визита на "Алианц Арена" и за втори пореден сезон мечтаят за трофея от надпреварата, след като преди година бяха спрени на финала от състава на РБ Лайпциг.

За Байерн Мюнхен пък това е трета поредна кампания, в която тима не успява да стигне дори до полуфиналите в турнира.

Двубоят започна отлично за момчетата на Томас Тухел, които откриха резултата в 19-а минута, когато Йосуа Кимих центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Дайот Упамекано с глава прати топката във врата на гостите за 1:0.

Отговорът на Фрайбург обаче не закъсня и в 27-та минута Николас Хьофлер възстанови паритета след страхотно изпълнение от дистанция, което остави безпомощен Ян Зомер.

След почивката и двата тима потърсиха второ попадение, като най-близко бяха "баварците" в 62-а минута, когато Бенжамен Павар стреля с глава, а топката кацна върху напречната греда.

И точно когато всичко отиваше към продължения гостите организираха атака, която завърши с удар към вратата на Байерн, който обаче бе спрян с ръка от Джамал Мусиала и така Фрайбург получи правото да изпълни дузпа. С отговорността да стреля се нагърби Николас Хьофер и не сбърка, пращайки своя тим към полуфиналите в надпреварата.

Ювентус и Интер не се победиха в първия полуфинал за Купата, масови разпраии след края на срещата
Музиката като терапия: Бах и Вивалди зазвучаха в психиатричната клиника на Александровска болница