Франция надви Австрия за първа победа в Лигата на нациите

франция
23:26, 22.09.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Франция постигна първата си победа в третото издание на турнира Лига на нациите. В предпоследен мач от група 1 на Дивизия А на турнира, „петлите“ се наложиха с 2:0 при домакинството си на Австрия.

Съставът на Дидие Дешан откри резултата на „Стад дьо Франс“ в 56-ата минута след грешка в изнасянето на топката от страна на австрийците. Сабитцер сбърка подаване в центъра и топката попадна в краката на Килиан Мбапе, който напредна на скорост в половината на гостите, премина през редица играчи на Австрия и с удар в наказателното поле се разписа в централната част на вратата, пазена то Патрик Пентц.

Домакините удвоиха преднината си десетина минути по-късно, когато Антоан Гризман центрира отдясно в пеналтерията на селекцията, водена от Ралф Рангник, а Оливие Жиру с удар с глава се разписа в десния ъгъл на стража Пентц.

В класирането Франция събра актив от 5 точки и се изкачи на третото място. Австрия е на дъното с четири пункта. Лидер е Хърватия с 10 точки, следван от Дания с 9 пункта.