Франция надви десетима от Гърция с рекорден гол на Мбапе и увеличи преднината си на върха в група B

00:08, 20.06.2023
франция надви десетима гърция рекорден гол мбапе увеличи преднината върха група

Отборът на Франция постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Гърция в двубой от четвъртия кръг на група B от квалификациите за европейското първенство по футбол през 2024 година в Германия.

Единственото попадение на „Стад дьо Франс“ бе отбелязано в 54-ата минута от дузпа, отсъдена за удар с ръка на бранителя Константинос Мавропанос в главата на Антоан Гризман в наказателното поле на Гърция. Зад топката застана Килиан Мбапе, който стреля в долния десен ъгъл на вратата, стражът Влаходимос спаси, но наказателният удар бе пребит, тъй като грешникът за дузпата Мавропанос навлезе в пеналтерията по-рано. При второто си изпълнение Мбапе се разписа в горния ляв ъгъл, отбелязвайки рекордното си 54-о попадение с екипа на „петлите“.

В 69-ата минута гърците останаха с човек по-малко на терена, след като Мавропанос получи втори жълт картон и бе изгонен от игра с червен такъв.

В класирането селекцията на Диде Дешан е лидер с пълен актив от 12 точки, докато Гърция заема второто място с шест пункта по-малко, но и с мач по-малко от Франция.

Англия разгроми Северна Македония със 7:0 на "Олд Трафорд"