Франция постигна обрат над Германия в Лигата на нациите при мъжете

13:32, 10.07.2023
Чете се за: 01:50 мин.
топка волейбол

Франция победи Германия с 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 25:21) в последния си мач от Група 5 на Лигата на нациите по волейбол в Анахайм (САЩ).

Германците спечелиха първата част, след като водеха през по голямата част от гейма. Французите записаха също толкова убедителен гейм и изравниха.

До средата на третата част Германия имаше преднина от две точки, но противникът взе нещата в свои ръце и стигна до обрат за 2:1 гейма. В заключителния четвърти гейм равенството се запази до резултата 13:13, но след това французите контролираха случващото се на паркета и заслужено за поздравиха с победата.

Най-резултатен в двубоя бе Линус Вебер с 18 точки.

Франция завърши надпреварата на 8-ата позиция в класирането с актив от 6 победи и 6 загуби. Германия заема 11-ото място в подреждането с 3 успеха и 9 поражения.

На 1/4-финалите от турнира Франция ще се изправи срещу САЩ, като победителят ще се изправи срещу Италия или Аржентина. В другия поток Япония и Словения се изправят в сблъсък за място на 1/2-финалите, където очакват победителя от срещата между Полша и Бразилия.

Първите два полуфинала са на 19 юли, а останалите са ден по късно. На 22 юли ще се изиграят полуфиналите, като на следващия ден са финалните сблъсъци от турнира.