Франция потегли с победа на олимпийския турнир по футбол

"Петлите" с класика срещу САЩ

Снимка: Paris 2024 Olympics/X
08:36, 25.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Националният отбор на Франция постави силно начало на футболния турнир на Олимпийските игри в Париж. Съставът на Тиери Анри отказаха САЩ с 3:0 в мач от група А, който се проведе в Марсилия.

Точни за французите бяха Александър Лаказет, Майкъл Олисе и Лоик Басе. Американците можеха да се представят много по-достойно, но на два пъти гредата ги спря.

На 27 юли (събота) „петлите“ ще премерят сили с Гвинея, а американците ще имат за съперник Нова Зеландия.

Всичките голове за победителите паднаха през второто полувреме. Тон на класиката даде Александър Лаказет, който в 61-та минута не остави надежди на американския вратар с неспасяем шут от дистанция.

Осем минути след това Лаказет попадна под светлините на прожекторите след асистенция за Майкъл Олисе, който покачи на 2:0. Всичко в този мач приключи пет минути преди края на редовното време, когато Лоик Басе вкара с глава и фиксира класическия резултат.