Франция продължава с победите и в приятелските си срещи, "петлите" надиграха Шотландия с 4:1

"Сините" вече си осигуриха място на финалите на Евро 2024 в Германия

франция продължава победите приятелските срещи петлите надиграха шотландия
08:42, 18.10.2023
Чете се за: 02:22 мин.

Фанция разгроми Шотландия с 4:1 в приятелски мач в Лил. Двубоят не започна добре за домакините, които се оказаха догонващи в резултата в 11-ата минута след точен изстрел на Били Гилмор.

Павар обаче възстанови паритета след само пет минути, а отново той даде преднина на Франция в 24-тата минута с петия си гол с националната фланелка.

В 41-вата минута и голямата звезда на домакините Килиан Мбапе записа името си сред голмайсторите, след като бе точен от дузпа.

През второто полувреме играта продължи да бъде открита, но падна само един гол. Той бе дело на Кингсли Коман в 70-ата минута, който добави след удар в напречната греда на Антоан Гризман.

Гредата помогна още веднъж на шотландския състав в 81-вата минута, този път след изстрел на резервата Маркъс Тюрам.

Французите загубиха предишната си проверка - 1:2 срещу Германия, но само преди няколко дни надвиха със същия резултат Нидерландия като гост и запазиха стопроцентовия си актив в евроквалификациите. Шотландия също се класира за финалите на Евро 2024. "Гайдарите" отстъпиха с 0:2 на Испания преди седмица, но няколко дни по-късно празнуваха след успеха на "Ла Роха" в Норвегия.

Началото на двубоя беше забавено с десетина минути, а наставникът на Франция Дидие Дешан се оплака от състоянието на тревното покритие на "Пиер Мороа".

Следващият мач на Франция е домакинство на Гибралтар от еврокалификациите. "Петлите" вече си осигуриха място на финалите в Германия и са единственият отбор заедно с Португалия, който няма загубена точка до момента.