Франция с 5 от 5 в квалификациите за Евро 2024, Нидерландия съкруши Гърция за едно полувреме

23:40, 07.09.2023
Чете се за: 02:07 мин.
франция квалификациите евро 2024 нидерландия съкруши гърция едно полувреме

Отборът на Франция продължи с перфектното си представяне в квалификациите за Евро 2024, след като срази с 2:0 у дома Република Ирландия.

За "петлите" това бе пети последователен успех в също толкова срещи от група "В", с което те са еднолично начело в подреждането с актив от 15 точки.

Тази вечер на стадион "Парк Де Пренс" в Париж Аурлен Чуамени даде аванс на домакините с гол в 19-ата минута с прекрасно изпълнение от дистанция.

Маркъс Тюрам пък подпечата победата на Франция в началото на втората част, разписвайки се след едно разбъркване в наказателното поле на ирландците. За сина на бившия френски национал Лилиан Тюрам това бе дебютен гол с екипа на "петлите".

В същото време другият фаворит в групата Нидерландия победи с класическото 3:0 у дома състава на Гърция, като всички интересно на "Филипс Стейдиъм" се случи преди почивката.

Матей де Роон даде аванс на "лалетата" в 17-ата минута, Коди Гакпо удвои в 31-ата, а Ваут Вегхорст оформи крайното 3:0 шест минути преди края на редовното време.

По този начин след днешните мачове класирането в група изглежда по следния начин: Франция води с 15 точки, следвани от Нидерландия с 6, колкото има и Гърция, но пък южните ни съседи са с по-лоша голова разлика. На последните две места засега се намират Република Ирландия с 3 пункта и Гибралтар без актив.

Унгария обърна Сърбия и оглави еднолично групата на България, Черна гора не успя срещу Литва
Андреа Джани: Очаква ни тежък мач, България има много добри играчи