Франция срази Нова Зеландия на "Стад дьо Франс" в откриващия сблъсък на Световната купа по ръгби 2023

франция срази нова зеландия стад дьо франс откриващия сблъсък световната купа ръгби 2023
12:16, 09.09.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Франция победи трикратния шампион Нова Зеландия с 27:13 (9:8) в мача на откриването на десетата в историята Световна купа по ръгби за мъже, на която "петлите" са домакини.

Новозеландците, които досега в 36-годишната история на планетарните шампионати нямаха загуба в груповата фаза, започнаха двубоя без контузения си капитан Сам Кейн, но откриха резултата с есе на Марк Телеа след едва три минути игра. Франция обаче стигна до бърз обрат с три наказателни удара на Томас Рамос, а Ричи Моунга доближи гостите само на точка при 8:9 в края на първото полувреме.

След подновяването на играта Телеа отново изведе Нова Зеландия напред с есе, но Дамиан Пено направи есе в 56-ата минута, след което вкара допълнителния удар, за да направи резултата 16:13 в полза на домакините.

Заключителните минути на препълнения "Стад дьо Франс" в Париж минаха изцяло под контрола на французите, които дори съумяха да увеличат още преднината си до края на срещата, който дойде при 27:13 в тяхна полза за огромна радост на зрителите по трибуните.

Днес предстои да се изиграе и другият двубой от откриващия кръг в тази група "А", в който от 14:00 часа българско време един срещу друг се изправят Италия и Намибия.

Тази вечер от 22:00 часа българско време предстои и дербито на днешния ден между отборите на Англия и Аржентина. Сблъсъкът ще бъде излъчен НА ЖИВО по БНТ 3!

Какви следи е оставила водната стихия в къмпингите "Оазис" и "Арапя"
Екипи от общината в Благоевград правят проверка за евентуални щети след силния трус