Франция загуби от Хърватия и отпадна от Лигата на нациите

франция загуби хърватия отпадна лигата нациите
от БНТ , Източник: БГНЕС
08:26, 14.06.2022

Защитаващият титлата си от Лигата на нациите тим на Франция отпадна от тазгодишното издание на надпреварата, след като загуби от Хърватия с 0:1 у дома в четвъртия си мач от група 1 (Лига А).

На "Стад дьо Франс" в Париж единствения гол отбеляза лидерът на хърватите Лука Модрич от дузпа още в петата минута, като след това поражение "петлите" остават на последно място в група със само две точки и без шанс да се борят за първата позиция.

В другия мач от групата Дания победи Австрия с 2:0 у дома след попадения на Йонас Винд и Андреас Олсен през първото полувреме.

С този успех "червения динамит" остава начело в подреждането на групата с 9 точки, две повече от втория Хърватия, докато Австрия заема трета позиция с актив от 4 точки.

Чете се за: 01:32 мин.
Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Берое спечели титлата в баскетболното първенство при жените след успех с точка разлика над Монтана
20:35, 24.04.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Румен Радев удостои с Почетния знак на президента участниците в експедицията "Еверест 84"
20:11, 24.04.2024
Чете се за: 03:12 мин.
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
20:00, 24.04.2024 (обновена)
Чете се за: 02:37 мин.
ПАОК измъкна точка от гостуването на Ламия в 100-ата минута
19:11, 24.04.2024
Виктория Томова допусна обрат и загуби на старта на тенис турнира от категория WTA 1000 в Мадрид
18:48, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Иван Иванов: Познавам обстановката в ЦСКА 1948, в клуба има много талантливи млади футболисти
18:45, 24.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Георги Глушков награди участниците в експедицията "Еверест 84"
18:44, 24.04.2024