Франсиско Серундоло отстрани Александър Зверев и ще играе на четвъртфиналите на турнира ATP 1000 в Мадрид

Аржентинецът бе непоклатим в този двубой с добрата си игра в ключовите точки.

от Константин Джаркин
17:05, 30.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
франсиско серундоло отстрани александър зверев играе четвъртфиналите турнира atp 1000 мадрид

Франсиско Серундоло отстрани световния номер 5 Александър Зверев на осминафиналите на турнира от сериите Мастърс в Мадрид с 6:3, 6:4 за час и половина. Аржентинецът бе непоклатим в този двубой с добрата си игра в ключовите точки, благодарение на смъртоносния си форхенд.

Поставеният под номер 4 спечели жребия преди началото на мача и направи интересно решение да посреща в първия гейм. Преценката на германецът за малко щеше да се окаже правилна, след като имаше две точки за пробив още в самото начало, но поставеният под номер 21 показа здрави нерви и затвори гейма си след седем минути игра.

След смяната на топките, Серундоло от своя страна имаше два шанса да пробие сервиса на Зверев и още с първата успя да вземе предимството в първия сет, който затвори в следващия гейм, на нула, за 6:3.

Аржентинецът отново спечели подаването на световния номер 5 с първата си точка за пробив в началото на втория сет при 1:1.

Докрая на двубоя световният номер 22 не позволи на именития си съперник да се завърне в мача и затвори втория сет с 6:4.

Серундоло ще играе на четвъртфиналите срещу Тейлър Фриц, който по-рано днес се справи с Хуберт Хуркач със 7:6 (2), 6:4 за един час и 25 минути.