Фрибур (Швейцария) и Парма (Русия) са съперниците на Балкан и Рилски спортист в 1/8-финалите за Купата на ФИБА

16:02, 03.02.2021
Чете се за: 00:42 мин.
Баскетбол
фрибур швейцария парма русия съперниците балкан рилски спортист финалите купата фиба

Днес в Мюнхен бе изтеглен жребият за първата елиминационна фаза на турнира за Купата на ФИБА Къп, в която ще участват и българските отбори Балкан (Ботевград) и Рилски спортист (Самоков).

Швейцарският Фрибург се падна за съперник на ботевградчани в осминафиналите на надпреварата. Труден противник ще има и Рилски спортист, който ще премери сили срещу руския Парма.

Заради пандемията с COVID-19, осминафиналите и четвъртфиналите на турнира отново ще се изиграят в по един мач на директна елиминация в четири „балона“, като във всеки ще има по четири отбора.

Двубоите са в периода 23-25 март, а домакините ще бъдат определени допълнително. Победителите от всеки „балон“ ще се класират за "Финалната четворка" през април.

Пълният жребий отреди:

Двойка 1: Сибиу (Румъния) - Реджо Емилия (Италия)
Двойка 8: Днипро (Украйна) - Орадя (Румъния)

Двойка 4: Прометей (Украйна) - Белфиус Монс-Ено (Белгия)
Двойка 5: Стал (Полша) - Хироус Ден Бос (Холандия)

Двойка 2: Фрибур Олимпик (Швейцария) - Балкан (България)
Двойка 7: Парма (Русия) - Рилски спортист (България)

Двойка 3: Ираклис (Гърция) - Анвил Влоцлавек (Полша)
Двойка 6: Ирони Нес Циона (Израел) - Киев Баскет (Украйна).

Така при победа в осминафиналите на двата български отбора е възможно в турнира да има изцяло български четвъртфинал!