Юношите загубиха контролата с 1:4

Български национален отбор по футбол за юноши до 15 години
Снимка: Български футболен съюз
16:06, 26.10.2023

Юношеският национален отбор на България до 15 г. загуби с 1:4 и втората си проверка срещу Словения като гост в рамките на 3 дни. Днес тимът на селекционера Калоян Георгиев демонстрира значително по-добро представяне, но отпускане през втората част доведе до нова загуба за „лъвчетата“.

Съперникът поведе още в 5-ата минута след грешка в нашата отбрана, след което България пое инициативата и категорично бе по-добрият тим на терена. В 33-ата минута Димитър Маринов възстанови равенството, а Андрей Нешев пропусна да даде преднина на родния тим, след като изстрелът му се отби в гредата.

Неубедително начало на втората част, продиктувано и от много промени в нашия състав, доведе до бързи два гола за Словения, а в самия край на мача домакините оформиха крайния резултат отново след неразбирателство в българската защита.

Съставът на България: 23. Дамян Дамянов (77 – 1. Васил Агушев), 14. Димитър Буколски (46 – 3. Димитър Кънев), 4. Максимилан Лазаров (46 – 16. Габриел Керезов), 5. Ангел Тодоров, 22. Петър Благоев (73 – 11. Преслав Стойков), 6. Александър Вутов (56 – 2. Мартин Гайдев), 20. Андрей Нешев (46 – 21. Виктор Добрев), 7. Димитър Маринов (73 – 17. Лазар Петров), 8. Ернан Ангелов (73 – 18. Мартин Ковачев), 9. Габриел Йорданов (56 – 19. Васил Иванов), 10. Николай Попов (77 – 15. Денислав Василев).

Селекционер: Калоян Георгиев.

Българските боксьори продължават подготовката си за европейското първенство до 22 г.
Съдът пусна под гаранция шефа на Селскостопанската академия и зам.-директора на институт "Пушкаров"